Esnek Reklam Alanı

Ethereum (ETH) Nedir?

1 dk okuma süresi
Esnek Reklam Alanı

Ethereum merkezi belli olmayan ve akıllı sözleşme özelliği bulunan dijital para birimlerinden biridir. Kripto para olarak da bilinen Ethereum, piyasaya 2013 yılında sürülmüştür. Ethereum sisteminin geliştiricisinin Vitalik Buterin olduğu bilinmektedir. Bireysel kullanımlarda da giderek yaygınlaşan Ethereum, firmalar tarafından da kullanılan bir ödeme aracıdır. Özelikle finans borsalarında işlem gördürme özelliği sayesinde kapasitesini ve müşteri sayısını artıran Ethereum, Eter para birimini kullanmaktadır. Bu para birimi ETH şeklinde kodlanarak işlemlerde pratiklik elde edilmiştir. Ethereum (ETH) nedir sorusu genel hatlarıyla bu şekilde açıklanmaktadır.

Resim Peter Patel tarafından Pixabay‘a yüklendi

Ethereum (ETH) Nasıl Çalışır?

Ethereum ağının çalışma sistemine limitsiz olarak bakılmaktadır. Dünya bilgisayarı olarak bilinen platformlar, bu sayede ağa bağlanan kullanıcı sayısını limitsiz olarak nitelendirebilmektedir. Veri tabanı sayesinde merkezci olmayan Ethereum ETH herhangi bir hükümet ya da finansal kurum tarafından denetlenmemektedir. Denetimlerin olmaması ise kullanıcılara mutlak bir gizlilik ve işlem özgürlüğü hakkı tanımaktadır. Teknik özellikleri ve iyileştirme çalışmaları sonrasında sansürlere karşı da dirençli hale getirilen Ethereum, alımlar neticesince bireysek olarak da kullanılabilmektedir. Bireylerin Ethereum online cüzdanları ile madencilik ya da sadece Ethereum ticareti yapmaları da olanaklar dahilindedir.

Esnek Reklam Alanı

Ethereum (EHT) Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde kullanım alanlarını giderek genişleten Ethereum, e – ticaretin ödeme aracılarından biri haline gelmiştir. Bireyler Ethereum coin ödemeleri sayesinde güvenlik sistemlerine sıkıntılar olan sitelerden alışveriş yapmak istediklerine kredi kartı bilgilerini vermeden kendi güvenliklerini yaratarak işlem görebilmektedir. Ethereum kullanım alanlarından biri de online oyun siteleridir. Kullanıcılar bu platformlarda açtıkları hesaplara aynı ticaret ve alışveriş işlemlerinde olduğu gibi Ethereum üzerinden para yükleyebilmektedir. Ethereum artık online alım satım işlemlerinde kredi kartı ya da banka kartı gibi aracıların yerini alarak güvenli alışverişleri sağlayan en iyi kripto para birimi olarak sektörde yerini sağlamlaştırmıştır.

Esnek Reklam Alanı
Esnek Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x