Esnek Reklam Alanı

Ford Mustang Nasıl Üretilir?

1 dk okuma süresi
Esnek Reklam Alanı

Ford Mustang
Ford Mustang otomotiv sektörü içinde bir spor arabadır, ilk kuruluş tarihine bakarsak (1964) tam bir efsanenin doğuşuna örnek verebiliriz. Zamanla artan istek ve hayranlık Ford Mustang modellerini çoğaltmış ve günümüze kadar yaşayan bu efsaneyi insanlara Ford Mustang’in hangi modelini seçersiniz diye sorduğumuzda cevaplardan birisi kuşkusuz 67 Mustang Shelby 500 GT modelidir.

Ford Mustang Shelby GT500 1967


İlk Üretim Yılı ve Tarihi


İlk kez 9 Mart 1964’de Ford’un Michigan Dearborn’daki (Dearborn ABD’nin Michigan eyaletine bağlı bir ilçedir.) tesislerinde üretilmiştir. İlk üretim tarihine daha derinden baklım, il neslin kurusucu olan Donald Nelsen Frey ile başlayalım. Proje süresi 18 ay olan çok kısa bir sürede tamamlaması ile rekor bir sürede çıkış yapmış, Ford ”Mustang” modelinin talebi nedeni ile arabanın ihracatı konusunda sıkıntı çekmiştir. Bu otomobili en çok seven ülkeler arasında Almanya olmuş ve Almanya’ya gönderilen serilere ”T5” ismi verilmiştir, ayrıca Mustang birçok ünlü filmde rol almıştır (Mach-1 modeli James Bond filminde kullanılan modelidir.

Esnek Reklam Alanı


Ford Mustang Nasıl Üretilir


Aslında Ford Mustang normal otomobiller gibi üretilir üretim aşamasında Mustang’i özel yapan faktörler kullanılan malzeme ve işçiliktir. Otomobile dönüşecek olan metal levhalar toplar halinde fabrikaya giriş yapıyor, metal levhalar makineler tarafından işlenerek Ford Mustang’in iskeleti oluşturuluyor.
Sonrasında boya, astar, cila gibi süreçlerden geçiriliyor, otomobilin en önemli parçası olan motor işçiler ve makineler tarafından ayrı bir departmanda bir araya getiriliyor. Motor başta olmak üzere otomobil üzerinde bulunan diğer parçalar iskelete monte ediliyor, üretimin çoğu bantlar üzerinde gerçekleşiyor.


Neden Mustang?


Zamanın ötesinde bir araba diyebiliriz Mustang için. Etkileyici tarihi ve aşık eden görünümü ile Mustang kendi içinde tarihlere ayrılmış ve en üst düzeyine ”Ghia” ismi verilmiştir. Yapı olarak mustang çok hoş bir görünümün yanı sıra kullanılan malzeme olarak kalitelidir. Yıllar içerisinde Mustang’de bir yarış arabası sıfatıda kazanmıştır.


Yıldan Yıla Mustang’ler


1964 Mustang Convertible.
1965 Mustang Shelby GT350.
1966 Mustang Shelby GT-350H.
1967 Ford Mustang GT500 Shelby.
1968 Shelby Mustang GT500KR.
1969 Mustang Mach I.
1970 Mustang Mach I Twister.
1974 Ford Mustang.
1977 Mustang Fastback.
1982 Mustang.

Esnek Reklam Alanı
Esnek Reklam Alanı
Esnek Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x