Esnek Reklam Alanı

Spor Malzemesinde Dikişlerin Önemi

2 dk okuma süresi
Esnek Reklam Alanı

Günümüzde spor malzemeleri artık çok ucuz fiyatlara üretilip satılmaktadır. Bundan ötürü de kaliteli ve uzun ömürlü bir ekipmana sahip olmak yapılan aktivitenin kalitesini ve alınan hazzı arttırmaktadır. Malzeme kalitesini gösteren önemli faktörlerden birisi de malzemenin dikişleridir. Genelde dikiş ile birleştirilmiş veya sağlamlaştırılmış spor malzemeleri sert darbelere dayanabilmesi ve malzemenin şeklini veya bütünlüğünü koruyabilmesi için yapılır. Bu yüzden dikiş kalitesi ve sağlamlığı büyük önem arz eder.

Spor Malzemeleri


Sağlam Olmayan Dikişler Yüzünden Doğabilecek Problemler


Sağlam dikişlere sahip olmayan bir malzeme yaptığınız spordan aldığınız hazzın yanında size büyük ölçüde hem maddi hem de manevi olarak zarar verebilir. Örneğin dikişli malzemelerin bol olarak kullanıldığı boks sporunu ele alacak olursak; dikişleri sağlam olmayan bir eldivenle antrenman yapmak, dikişlerin esneyerek eldivenin şeklinin bozulmasına ve attığınız yumruğun doğru bir şekilde temas etmesine engel olur. Bundan kaynaklı olarak bileğiniz burkulabilir veya eldiveni kullanmaya devam ederseniz tekniğiniz bozulabilir.
Aynı şekilde dikişleri sağlam olmayan bir kum torbasına vurmak dikişlerin kısa sürede açılmasına ve torbanın patlamasına neden olabilir ve bu da size yeni bir torba ihtiyacı doğururken torbanız olmadığı süre içerisinde antrenman eksikliği yüzünden yetersizlik hissi verebilir. Bir diğer örnek ise futbol toplarıdır. Dikişleri sağlam olmayan bir futbol topu maç esnasında patlayabilir ve süre kaybına neden olabilir. Bunun yanı sıra patlamadan dikişlerin esnemesi nedeniyle şekli bozulan bir topla da oyun oynamak; atış yaptığınızda hedefi bulmaması, kontrolünün şekli yüzünden normal bir toptan farklı olması nedeniyle oyun zevkinizi mahvedecektir.

Esnek Reklam Alanı


Dikişleri Sağlam Spor Malzemelerinin Tespit Edilmesi

Günümüzde her fiyat ve kalitede spor malzemesi bulabilmekteyiz. Spordan beklediğimiz faydaları ve hazzı almak adına kaliteli ve uzun ömürlü malzemeleri seçmemiz gerekir. Bunun için birkaç basit yöntem kullanabiliriz. Örnek olarak satın alacağımız malzemenin malzemesinin deri olup olmadığını kontrol etmek. Çünkü deri malzemeler sağlam dikişlere sahip değilse parçalar kolay esner ve dikiş boşlukları net bir şekilde görülebilir. Sert sporlar için kullanacağımız dikişli malzemelerde sağlam olup olmadığını kontrol etmenin bir diğer yolu da malzemelerin parçalarının biri altta biri üstte olmak üzere çift dikişe sahip olup olmadığıdır. Bu tarz dikişlere sahip malzemeler genellikle uzun ömürlü ve spor malzemesi olarak beklentinizi karşılar.

Bir önceki yazımız olan TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor? başlıklı makalemizde emeklilik promosyonu, teb bankası ve teb emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Esnek Reklam Alanı
Esnek Reklam Alanı
Esnek Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x